Inicio  |  Fotos  |  Noticias  |  Libro de visitas  |  Foro  |  Correo  |  Bandeira como páxina de inicio

 

ESMORGA FOLK

 

Véñese celebrando desde o ano 1989 con grupos de diferentes sitios, e sempre intentando xuntar ós mellores. Os grupos que actuaron nas diferentes edicións son:

III EDICIÓN (17-8 1991)

  • KOUN (Bretaña)
  • LUAR NA LUBRE
  • BANDA DE GAITAS (Ancoradoiro)
  • Grupos de baile: STA. MARÍA DE ANCORADOS (Ribeira) e XIRANDOLA (Bandeira)

 IV EDICIÓN (22-8-1992)

  • LEILÍA
  • TRISQUEL
  • KER-CUEZ

V EDICIÓN (21-8-1993)

  • MERCEDES PEÓN
  • VLADIMIR Y SERGEV
  • LLANDE CUBEL
  • DHUAIS

VI EDICIÓN (20-8 1994)

  • PE DE BOI
  • OPHIUSA
  • KEPA JUNQUERA
  • LELÍA

VII EDICIÓN (18-8 1995)

  • CARLOS NÚÑEZ
  • FOL D NIN
  • CEMPES
  • BANDA DE GAITAS DE MANZANEDA

VIII EDICIÓN (17-8-1996)

  • BERRO GUEFA
  • MAIRTIN O'CONNOR & THE CANTERBOX BAND
  • RUMBADEIRA

IX EDICIÓN (16-8-1997)

  • DURINDAINA
  • CHOUTEIRA
  • SHOOGLENIFTY

X EDICIÓN (21-8-1998)

  • CARUNCHOS
  • PAPAQUEIXOS
  • SERRALLE AÍ!!!
  • JOÂO ALFONSO

XI EDICIÓN (20-8-1999)

  • A QUADRILLA
  • RAMO CATIVO
  • LEILÍA
  • ATALORA

XII EDICIÓN (18-8-2000)

  • LIORNA
  • TEJEDOR
  • RUMBADEIRA
  • SON DE PAN

XIII EDICIÓN (17-8-2001)

  • AVALON
  • TEJEDOR
  • SUSANA SEIVANE
  • DAME LUME

XIV EDICIÓN (16-8-2002)

  • CHICULATE, de Ferrolterra, de estilo puramente tradicional, nacido en 1998.
  • CAPERCAILLIE, de Escocia, de raices gaélicas, e acreditado como a maior forza en devolverlle a música celta o escenario do mundo.
  • QUEMPALLOU, grupo folk tradicional das Terras do Morrazo, de sonidos cargados de lendas e felicidade, con sabor a hórreo, a castiñeira a muiños e festas.
  • O JARBANZO NEGRO, grupo galego,da Coruña, que fusiona estilos tan diferentes como a rumbacatalana e o punk, pasando polo klezmer ou a música de fanfarrias coa música tradicional galega.

XV EDICIÓN (22-8-2003)

  • ARDENTÍA
  • TREIXADURA
  • LEILÍA
  • A MATRACA PERVERSA

XVI EDICIÓN (20-8-2004)

  • LINHO DO CUCO
  • PEPE VAHAMONDE
  • MERCEDES PEÓN
  • OS DIPLOMÁTICOS

XVII EDICIÓN (19-8-2005)

  • RUOTE
  • SERRA-LHE AÍ
  • CHEBBALOWS KI
  • CHE-SUDAKA
  • MATRACA PERVERSA

XVIII EDICIÓN (18-8-2006)  Suspendido polas inclemencias metereolóxicas

  • RAIGAÑAS
  • A GAITA DE SARANDON
  • TANNAHILL WEAVERS
  • OSCEMPES
  • A BANDA DE POTEMKIN

XIX EDICIÓN (17-08-2007) AS 23 HORAS

  • Raigañas (pandeireteiras)
  • A gaita de Sarandón
  • Xochilmica
  • Anxo Lorenzo
  • John McSherry
  • Banda Potemkin

Asemade o día da Esmorga impartiranse masterclasses ou clases mestras por músicos intervintes no festival. Son os seguintes:

1.- Anxo Lorenzo: gaita e whistles

2.- Begoña Riobó: violín

3.- Milla: Bodhrán

4.- Xerardo Albela: requinta

5.- Rosario: pandeireta e voz

Os interesados poderán inscribirse no móbil 618 266 878

Por outra banda, o vindeiro 15, mércores, na cafetería Plazoleta da Bandeira ás 22:00 temos programada unha foliada ou session aberta dirixida polo grupo Barravaite. Convidamos aos músicos de tradicional e folk que o desexen a participar na mesma.

XX EDICIÓN (22-08-2008) AS 23 HORAS  (CARTEL)

  • Magnifique Bande des Hommes Sans Medo
  • Ophiusa
  • Os Chiquilicuatres
  • Guezos

XXI EDICIÓN (21-8-2009)

  • Kambotes (Rodeiro)
  • Semos Peligrosos (Compostela)
  • Nmore Jotah and Izki (Los Ángeles, USA)
  • Pito de Picasso (Compostela)
  • Rumba Ke Te Fixo (Bandeira)
  • Tungsteno (Compostela)

 

XXII EDICIÓN (20-8-2010)

  • Belion e Maceiras Quinteto
  • Tiruleque
  • Quempallou
  • Fracasads de Antemano

 

XXIII EDICIÓN (19-08-2011)
  • Vilarachos (Pontevedra)
  • Media Ducia (Malpica)
  • Pradairo (Teo)
  • Os Carunchos (Rías Baixas)

 

 

XXIV EDICIÓN (17/08/2012)
  • Tanto nos Ten (Redondela)
  • Zurrumalla (Vigo)
  • Carapaus (Compostela)
  • Os Cuchufellos (Manzaneda)
 
 
 

Visitaron esta páxina dende o 29/11/03